Amerikiečius nugalėję Lietuvos studentai tapo universiados čempionais

2017-08-29 16:58 basketnews.lt

Lietuvos studentų rinktinė nukovė „Purdue“ universiteto komandos pagrindu sudarytą JAV rinktinę ir po dešimties metų pertraukos grįžo į universiados viršūnę.

Tomo Masiulio auklėtiniai iki tol neklupusius amerikiečius pranoko 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18) ir Taipėjuje iškovojo aukso medalius.

Lietuviai pergalės link žygiuoti pradėjo antrojoje susitikimo pusėje. Po ilgosios pertraukos iniciatyvą perėmusi Masiulio kariauna Justo Tamulio tritaškių dėka atitrūko 59:52.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai į priekį pabėgo jau 70:60 bei privertė amerikiečius pirmą kartą šiame turnyre pajausti, ką reiškia turėti dviženklį deficitą.

JAV krepšininkai dar mėgino kabintis už šiaudo, tačiau užtikrintai paskutines mačo minutes sužaidę Lietuvos studentai išsaugojo dviženklę persvarą bei šventė auksinę pergalę.

Bronzos medalius Taipėjuje iškovojo Latvijos krepšininkai, kurie rungtynėse dėl trečios vietos 81:74 nugalėjo Argentinos studentus.

Paskutinį kartą universiadoje Lietuvos studentai buvo triumfavę 2007 metais. 2011 metais lietuviams dar buvo pavykę iškovoti bronzos medalius.

Lietuva: Donatas Tarolis 13 (12 atk. kam.), Ignas Vaitkus, Evaldas Šaulys ir Martinas Geben po 12, Justas Tamulis ir Tomas Dimša po 9.

JAV: Carsenas Edwardsas 23, Isaacas Haasas 17, Vincentas Edwardas 16.