B. Vanagas jau pirmą Dakaro ralio dieną turi techninių problemų, iš lietuvių geriausiai pasirodė V. Žala

Jau pirmoji Dakaro ralio diena pakeitė lietuvių rokiruotę automobilių klasėje: geriausią rezultatą užfiksavo Vaidotas Žala, o Benediktas Vanagas vis dar nefinišavo.

Per 25 min ir 51 sek trasą užbaigęs V. Žala liko 20-oje pozicijoje. Tuo tarpu 32 min ir 4 sek užtrukęs Antanas Juknevičius gerokai pablogino savo starto poziciją ir liko 44.

20-asis startavęs Benediktas Vanagas finišą pasiekė 85-oje pozicijoje ir nuo lyderio atsiliko 1 val 40 min ir 58 sek. Lietuvis savo facebook paskyroje pranešė, kad buvo sustojęs likus 2km iki greičio ruožo pabaigos dėl degalų tiekimo problemų.

"Greičio ruožas šaunus. Smėlis patiko. Apie vidurį susidūrėme su navigavimo bėdomis, teko vos paklaidžioti. Išsisprendėm.
Iki finišo likus 2 kilometrams nukrito degalų spaudimas, užgeso variklis. Kiek beieškojome bėdos, sprendimo neradome. Iki finišo mus partempė dalyviai su sunkvežimiu.
Servise paaiškėjo, kad nustojo veikti visi 4 apatiniai degalų bako siurbliai.
Ieškosime priežasties, prieš Dakarą jie visi buvo pakeisti naujais.
Trumpai tiek.", – po finišo mintimis dalijosi B. Vanagas

Pirmąją vietą šioje klasėje užėmė dukart Dakario laimėtojas Nasseras Al-Attiyah, kuris atstovauja „Toyota“ komandai. Sportininkas pirmąjį ralio greičio ruožą įveikė per 21 min. 51 sek. O antras liko kitas „Toyota“ ekipos lenktynininkas Bernhardas ten Brinke, nuo nugalėtojo atsilikęs 25 sek.

Motociklininkų klasėje per 411 min ir 4 sek finišavęs Balys Bardauskas vėliau gavo 20 min baudos ir dėl to liko 125 pozicijoje. Šioje grupėje etapą laimėjo Dakaro ralio favoritas Samas Sunderlandas vairuojantis KTM.