Latvius įveikusi Lietuvos rankinio rinktinė – kitame pasaulio čempionato atrankos etape

Šį savaitgalį „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje įvykusią atranką į pasaulio rankinio čempionato kitą etapą Lietuvos nacionalinė rinktinė užbaigė pergalingai

Žūtbūtinėse rungtynėse gausybės žaidėjų dėl traumų netekę lietuviai 29:27 įrodė pranašumą prieš kaimyninės Latvijos ekipą.

Dabar lietuvius nuo patekimo į planetos pirmenybes skiria vienintelė akistata, kuri bus sužaista birželio mėnesį. Būsimas rinktinės varžovas paaiškės po laukiančių burtų, kurie įvyks pasibaigus dabar vykstančiam Europos rankinio čempionatui.

Mačo pradžioje po puikaus vartininko Giedriaus Morkūno žaidimo epizodų lietuviai greitai įgijo trijų įvarčių persvarą (5:2), tačiau nuo traumų ir taip nukentėjusi Lietuvos rinktinė prarado ir dar vieną svarbų gynybos linijos žaidėją Vaidotą Grosą, o latviai nebuvo linkę pasiduoti ir netrukus rezultatas jau buvo lygus (7:7).

Dar kartą pabėgti mūsų šalies atstovai pabandė kėlinio pabaigoje, kai dar kartą įgijo trijų įvarčių persvarą (13:10), tačiau Aivio Jurdžso vedami latviai netik išlygino rezultatą, tačiau ir įgijo vieno įvarčio persvarą, kurią fantastišku metimu paskutinę kėlinio sekundę iš vidurio aikštės išlygino Mindaugas Dumčius (15:15).

Mūsų šalies rinktinėje per pirmąjį kėlinį 7 įvarčius pelnė Aidenas Malašinskas, o latvių gretose tokiu pačiu pasiekimu atsakė Aivis Jurdžs.

Nuo pat antrojo kėlinio pradžios šeimininkai vėl demonstravo puikų žaidimą, kuris leido greitai susikrauti rekordinę keturių įvarčių persvarą (21:17). Nors latviai į tai atsakė spurtu 3:0 ir pranašumas sumažėjo iki minimumo, sugrįžti į rungtynes kaimynams mūsų šalies atstovai nebeleido ir netrukus vėl atstatė trijų įvarčių pranašumą.

Per likusį mačo laiką Lietuvos rankininkai nebeprileido varžovų arčiau dviejų įvarčių, o susitikimo pabaigoje puolime sužibėję M. Dumčius ir Laurynas Palevičius padėjo užtikrinti kelialapį į kitą pirmenybių etapą.

Rezultatyviausiai mūsų šalies rinktinės gretose rungtyniavo A. Malašinskas, kuris pelnė 10 įvarčių. 6 pridėjo M. Dumčius, o po 4 kartus pasižymėjo Rolandas Bernatonis ir L. Palevičius.