Lietuviai metė rimtą iššūkį latviams, tačiau pergalę šventė varžovai

Šiandien „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre Lietuvos rinktinė buvo priversta pripažinti kaimynų iš Latvijos pranašumą.

Lietuviai metė rimtą iššūkį savo kaimynams, tačiau varžovai buvo stipresni ir iškovojo pergalę 5:3.

Pirmojo įvarčio ilgiau laukti nereikėjo – sužaidus vos vieną minutę Latvijos rinktinė pelnė pirmąjį įvartį į lietuvių vartus, kai Edgars Homjakovs pirmasis suskubo prie nuo virpsto atsimušusio ritulio ir nukreipė jį į vartus (1:00, rezultatyvus perdavimas: Edgars Kulda).

Kėliniui artėjant prie pabaigos latviams pavyko pelnyti dar vieną įvartį – pasižymėjo Andris Siksnis (15:29, rezultatyvūs perdavimai: Aleksejs Širokovs, Rūdolfs Prūsis).

Svečiai ir toliau rodė savo jėgą, antrąjį kėlinį taip pat pradėdami sėkmingai – trečiąjį komandos įvartį pelnė antrą kartą pasižymėjęs Andris Siksnis (23:49, rezultatyvus perdavimas: Aleksejs Širokovs).

Antrajame kėlinyje sužaidus šešias minutes arti įvarčio buvo lietuviai, tačiau varžovų gynėjas paskutinę akimirką sugebėjo išmušti pro vartininką prasprūdusį ir į vartus skriejantį ritulį.

Kėliniui artėjant prie pabaigos lietuviams pavyko surengti dar keletą pavojingų atakų, o vienos iš jų metu pirmą kartą lietuviai privertė varžovus prasižengti ir įgijo kiekybinę persvarą. Žaidėjo persvarą Lietuvos rinktinė pavertė įvarčiu, kai galingu smūgiu iš toli pasižymėjo Emilijus Krakauskas (34:46, rezultatyvūs perdavimai: Nerijus Ališauskas, Darius Kasparaitis).

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai atakavo ir bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau jiems pasižymėti nepavyko, o varžovai pasinaudojo savo galimybe, kai įvartį pelnė gynėjas Roberts Mamčics (48:11, rezultatyvus perdavimas: Edgars Kulda).

Visgi, lietuviai nepalūžo praleidę ir ketvirtą įvartį, įgavus kiekybinę persvarą lietuviams pavyko sušvelninti rezultatą. Danielius Nomanovas sėkmingai apžaidė kelis varžovus atidavė perdavimą, o Aivaras Bendžius galingu smūgiu pelnė įvartį – 2:4. ( 51:58, rezultatyvūs perdavimai: Danielius Nomanovas, Artūras Katulis).

Lietuvos rinktinė vėliau dar kartą įgavo kiekybinę, persvarą, tačiau jos metu neleistinai suklydo Nerijus Ališauskas, o vienas prieš vartus ritulį gavęs Edgars Homjakovs dar kartą nuginklavo Mantą Armalį ir sugrąžino svečiams trijų įvarčių persvarą – 2:5 (54:46).

Namuose žaidusi mūsų šalies rinktinė ir toliau kovojo, o tai atnešė jiems dar vieną įvartį. Į greitą ataką pabėgusiam Danieliui Nomanovui pergudrauti varžovų vartininko nepavyko, tačiau pirmasis prie atšokusio ritulio prišoko Artūras Katulis , kuris pasiuntė ritulį į Latvijos rinktinės vartus (56:27, rezultatyvus perdavimas: Danielius Nomanovas).

Galimybę mačo pabaigoje surengti lemiamą šturmą atėmė Jauniaus Jasinevičiaus gauta dviejų minučių nuobauda, tad galutinis mačo rezultatas – 3:5.

Pralaimėjimą lietuviai patyrė ir po mačo buvusioje baudinių serijoje, kurioje latviai laimėjo 2:1. Nuginkluoti varžovų vartininką pavyko vieninteliam Edgarui Rybakovui, kuris, tiesa, pasižymėjo vieną kartą iš dviejų bandymų. Tuo tarpu Danielius Nomanovas, Artūras Katulis ir Paulius Gintautas smūgiavo netiksliai.

Geriausiu mačo žaidėju Lietuvos rinktinėje buvo išrinktas Danielius Nomanovas, kurio sąskaitoje buvo du rezultatyvūs perdavimai. Latvijos rinktinėje tokį prizą atsiėmė Edgars Homjakovs.

Abi šios rinktinės vakar iškovojo pergales: lietuviai 7:2 įveikė Estiją, o latviai 9:2 pamokė Ukrainos jaunimo rinktinę.

Nors kaimynai latviai į šį turnyrą neatsiuntė visų pajėgiausių savo žaidėjų, jų sudėtyje netrūksta aukščiausio lygio patirties turinčių žaidėjų. Latvijos sudėtyje yra trys dabartiniai Rygos „Dinamo“ žaidėjai, o KHL pirmenybėse yra rungtyniavę dar penki šioje rinktinėje esantys žaidėjai. Didžioji dauguma Latvijos klubų rinktinės narių dar visai neseniai atstovavo savo šalies jaunių ir jaunimo rinktinėms.

Lietuviai į šį turnyrą surinko beveik stipriausią savo sudėtį: šiame turnyre Lietuvos rinktinės garbę gins ilgametis NHL žaidėjas ir olimpinis čempionas Darius Kasparaitis bei kiti garsiausi šalies ledo ritulininkai: KHL lygos Rygos „Dinamo“ ekipoje žaidžiantys vartininkas Mantas Armalis ir gynėjas Nerijus Ališauskas. Taip pat aikštėje po septynių metų pertraukos išvysime elitinėje Suomijos ledo ritulio lygoje ne vieną sezoną praleidusį Tadą Kumeliauską, kuris pastaruosius metus buvo kamuojamas traumų.

„CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre be Lietuvos ir Latvijos klubų rinktinės dar varžosi Estijos nacionalinė bei Ukrainos U-20 rinktinė. Sekmadienį Lietuvos rinktinė 16:30 val. stos į paskutinę kovą su ukrainiečiais.