Galingas D. Kasparaičio debiutas padėjo Lietuvos rinktinei iškovoti pergalę prieš Estijos rinktinę

Šį vakarą buvo perrašyta Lietuvos ledo ritulio istorija. Klaipėdoje startuojančiame „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre pirmą kartą Lietuvos rinktinės marškinėlius užsivilko ir aikštėje savo šalies garbę sėkmingai gynė ilgametis NHL žaidėjas bei Olimpinis čempionas Darius Kasparaitis.

Mače su estais D. Kasparaitis pelnė įvartį bei atliko du rezultatyvius perdavimus, o Lietuvos rinktinė užtikrintai 7:2 įveikė estus.

Lietuvių persvarą rungtynėse jautėsi nuo pat susitikimo pradžios. Sužaidus 5:51 minutes Markas Kaleinikovas išnaudojo kiekybinę persvarą po Arnoldo Boso ir Dariaus Kasparaičio perdavimų. Vos po poros minučių M. Kaleinikovas pelnė ir antrąjį rungtynių įvartį (8:31, rezultatyvūs perdavimai: Darius Kasparaitis, Tadas Kumeliauskas).

Pirmajame kėlinyje krito ir trečiasis įvartis į estų vartus, kai pasižymėjo Ugnius Čižas (12:43, rezultatyvūs perdavimai: Paulius Gintautas, Justinas Vėželis).

Antrojo kėlinio metu iš pradžių varžovai įgavo dvigubą kiekybinę persvarą, tačiau lietuviams pavyko atsilaikyti, o jau netrukus tokią pačią persvarą turėjo šeimininkai. Mūsų šalies atstovai šią galimybę išnaudojo sėkmingai – įvartį pelnė pirmas prie atšokusio ritulio po smūgio prišokęs Paulius Gintautas (30:53 rezultatyvūs perdavimai: Nerijus Ališauskas, Tadas Kumeliauskas).

Trečiąjį kėlinį sužaidus vos septyniolikai sekundžių istorinį įvartį pelnė Darius Kasparaitis, kuriam tai buvo pirmasis įvartis karjeroje atstovaujant Lietuvos rinktinei (40:17, rezultatyvūs perdavimai: Markas Kaleinikovas, Tadas Kumeliauskas)

Lietuviai sustoti nesiruošė ir pirmąją trečiojo kėlinio minutę pelnė dar vieną įvartį. Šį kartą pasižymėjo po septynių metų pertraukos į rinktinę sugrįžęs Tadas Kumeliauskas (40:52, rezultatyvūs perdavimai: Arnoldas Bosas, Markas Kaleinikovas).

Gausiai susirinkusių žiūrovų palaikomi lietuviai ir toliau spaudė varžovus, o tai atnešė dar vieną įvartį. Dar kartą pasižymėjo Paulius Gintautas (45:51, rezultatyvūs perdavimai: Ugnius Čižas, Danielius Bogdziulis)

Galiausiai garbės įvartį pelnyti pavyko ir estams, kurie Mantą Armalį nuginklavo likus kiek mažiau nei keturioms minutėms iki mačo pabaigos, kai pasižymėjo Aleksandras Kuznetsovas (57:08).

Per likusį rungtynių laiką Estijos rinktinė pasižymėjo dar kartą, kai Mantą Armalį nuginklavo Janas Lukatsas (59:17).

Po mačo rinktinės sudalyvavo simbolinėje baudinių serijoje, kurioje mūsų šalies atstovams Artūrui Katuliui, Nerijui Ališauskui ir Markui Kaleinikovui pasižymėti nepavyko, svečiai Mantą Armalį pergudravo du kartus ir džiaugėsi simboline pergale.

Geriausiu mačo žaidėju Lietuvos rinktinėje buvo išrinktas Markas Kaleinikovas, kuris iš viso pelnė du įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Varžovų gretose identišką prizą atsiėmė Paulas Sillandi.

Šiame turnyre Lietuvos rinktinės garbę be Dariaus Kasparaičio gina ir kiti garsiausi šalies ledo ritulininkai: KHL lygos Rygos „Dinamo“ ekipoje žaidžiantys vartininkas Mantas Armalis ir gynėjas Nerijus Ališauskas. Taip pat aikštėje po septynerių metų pertraukos išvysime elitinėje Suomijos ledo ritulio lygoje ne vieną sezoną praleidusį Tadą Kumeliauską, kuris pastaruosius metus buvo kamuojamas traumų.

„CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre be Lietuvos ir Estijos dar varžosi Latvijos klubų rinktinė bei Ukrainos U-20 rinktinė. Su latviais mačą lietuviai sužais rytoj 16:30, o tuo pačiu metu sekmadienį Lietuvos rinktinė stos į paskutinę kovą su ukrainiečiais.